فرصت برای سبز شدن، باز آمده است // در انتـظار فرصـت فــردا نمی شــوم


Admin Logo
themebox Logo
تاریخ:جمعه 13 اردیبهشت 1398-11:57 ق.ظ

برگزاری سومین جلسه تبادل تجربه گروه آموزشی زبان و ادبیّات فارسی رودسر


    

    

           برگزاری سومین جلسه تبادل تجربه گروه آموزشی زبان و ادبیّات فارسی 

                         شهرستان رودسر در سال تحصیلی ۹8 - ۱۳۹7


سومین نشست تبادل تجربه گروه آموزشی زبان و ادبیّات فارسی دوره دوم متوسطه شهرستان رودسر در ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 12 / 2 / ۱۳۹8 در اتاق گروه های آموزشی اداره آموزش و پرورش این منطقه  برگزار شد.

درآغاز رسولی سرگروه ادبیّات با خوانش غزلی از فاضل نظری و خوشامدگویی به حاضران و اعلام برنامه ها؛ مطالبی را در خصوص عملکرد سال تحصیلی جاری گروه آموزشی ادبیات فارسی استان مطرح کرد. وی به مهم ترین فعالیت های انجام شده از جمله: برگزاری سه کارگاه آموزشی بررسی و تحلیل کتاب های درسی ادبیات در شهرستان های ماسال، لنگرود و انزلی، همایش ریشه شناسی واژگان فارسی و ارتباط آن با زبان عربی در رشت، برگزاری مسابقه خوانش متون نظم و نثر، برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس در درس علوم و فنون ادبی و ... اشاره داشت.

رسولی آنگاه توضیحاتی را در باره طراحی سوالات استاندارد از کتاب های درسی ادبیات ارائه نمود و از همکاران خواست بودجه بندی و بارم بندی را در طراحی سوالات مدنظر قرار دهند.

سرگروه ادبیات رودسر در بخش دیگری از سخنان خود، به بررسی حجم و چگالی کتاب فارسی (3) پایه دوازدهم و تناسب آن با زمان آموزش پرداخت. وی گفت: نزدیک به 45 % از محتوای کتاب فارسی (3) را دروسی از کتاب های ادبیات اوّل، دوم، سوم و پیش دانشگاهی نظام آموزشی گذشته تشکیل می دهد. از لحاظ تناسب حجم و چگالی کتاب با زمان آموزش نیز حدود 60% متناسب نیست . وی افزود: به نظرم دروس 1 ، 5 ، 7 ، 8 ، 9 ، 12 ، 13 و 16حجم آنها متناسب با زمان ارائه شده نمی باشد.

رسولی در پایان صحبت های خود به بررسی درس به درس فارسی پایه دوازدهم با توجه به زمان اختصاص یافته در طول سال تحصیلی ( 24 جلسه مفید) پرداخت.

در ادامه هر یک از دبیران ادبیات نظر خود را در باره دروس فارسی ( 3) مطرح کردند. مهم ترین مطالب ارائه شده عبارت بودند از: نامناسب بودن برخی از شعرهای حفظی و نیز طولانی بودن آنها، تعیین وضعیت دقیق دروس گنج حکمت، شعرخوانی و روان خوانی در طرح سوالات امتحانی، عدم تناسب بین زمان اختصاص یافته با حجم دروس و ....

در بخش پایانی برنامه ها ، برای انتخاب سرگروه ادبیّات در سال تحصیلی 99 ـ 98 رای گیری به عمل آمد. پس از شمارش آرا مأخوذه، عباس رسولی املشی به عنوان سرگروه برگزیده شد.

این نشست در ساعت یازده صبح با صلوات حاضران خاتمه یافت.

 

                                              عباس رسولی املشی

             سرگروه زبان و ادبیّات فارسی دوره دوم متوسطه شهرستان رودسر

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic